دستاوردها
کانون دانش پژوهان نخبه » اخبار » اخبار- جهان اسلام » مواضع انقلابی سه آیت الله در این هفته
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 577
 • تاريخ: 13 اسفند 1392

مواضع انقلابی سه آیت الله در این هفته

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید: مواضع انقلابی سه آیت الله در این هفته
مجازات همه افراد دخیل در ماجرای توهین رضوی فقیهه، اعلام مشابهت این ماجرا به جریان آغاجری
به گزارش رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید عصر امروز در جمع طلاب و فضلایی که برای ابراز انزجار نسبت به اظهارات سخیف سعید رضوی فقیه در بیت ایشان تجمع کرده بودند، اظهار داشت: همه کسانی که در این ماجرا دخیل بودند باید به نحوی گوشمالی داده شوند تا درس عبرتی برای سایرین باشد و دیگر هیچ کس در هیچ کجا جرأت تکرار چنین اقدامی را نداشته باشد؛ ما منتظر اقدامات بعدی مسؤولان هستیم.
وی با اشاره به این که برخی مسؤولان استان همدان این اقدام را محکوم کرده‌اند، گفت: محکوم کردن به تنهایی کفایت نمی کند باید کسانی که اقدام به دعوت این شخص کرده‌اند برکنار شوند و از آنجایی که زیرمجموعه آنها چنین تفکری دارند باید کل افراد آن مجموعه که این چنین هستند برکنار شوند.

این مرجع تقلید این اقدام را سنگ محک و آزمونی از سوی کسانی دانست که افکار و خیالات شیطانی دارند و افزود: شما نباید سکوت کنید و باید خشم مقدس خود را حفظ کرده و ادامه دهید و به این یک جلسه اکتفا نکنید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب این موضوع را تعقیب کنید تا دیگر کسی جرأت نکند چنین حرکت‌ ساختارشکنانه ای انجام دهد.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم، طلاب و فضلای حاضر در این تجمع خودجوش را خواص پیش قدم در این راه توصیف کرد و ضمن تشکر از این اقدام اعتراض آمیز گفت: حساسیت و درک صحیح شما در این شرایط بجا است؛ مردم به شما خواص نگاه می کنند، بنابراین باید این حساسیت و غیرت را به دیگران منتقل کنید.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مشابهت این ماجرا به جریان آغاجری، ابراز داشت: این مسأله بزرگتر از جریان آغاجری است؛ در جلسه‌ای که آغاجری آن حرف‌ها را زد دو زن در اعتراض به حرفهای او سخن گفتند اما در این جلسه کسی چیزی نگفت؛ باید بررسی شود که حاضران در آن جلسه موافق آن اظهارات بوده‌اند یا نه؛ اگر مخالف بودند چرا به وی اجازه دادند اینقدر فرصت توهین پیدا کند و سخنانش را ادامه دهد؟!
آیت‌الله مصباح يزدي در ديدار عراقچي :مواضع انقلابی سه آیت الله در این هفته
صرف‌نظر از محتوای مذاکرات، عملکرد مسؤولان هسته‌اي سؤال‌برانگیز است/ انتقادات مبنایی نسبت به دولت داریم/ نگرانی اصلی ما سیاست‎های فرهنگی دولت و ایجاد زمینه فتنه‌ای خطرناک‌تر از فتنه 88 است

به گزارش سایت رجا: در ادامه دیدار آیت الله مصباح فرمودند: صرف نظر از محتوای مذاکرات، نحوه عملکرد مسؤولان امر در تبیین و توجیه کارهایشان سؤال‌برانگیز است و از جمله پیامدهای آن پدیدآمدن سوءظن و کم اعتمادی نسبت به دولت جدید است.

وی در ادامه افزود: مذاکره‌کنندگان می‌توانستند با آگاهی‌بخشی به مردم نسبت به واقعیات مذاکرات، ضمن جلوگیری از سوء تفاهم و کم شدن اعتماد مردم، از مخالفت‌های احتمالی آنان به عنوان عاملی برای چانه‌زدن در مذاکره استفاده کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بعضی از سخنان دولت‌مردان آمریکا، گفت: تیم مذاکره کننده می‌توانست در برابر کسانی که ملت ایران را مورد دشنام و ناسزاگویی قرار دادند، به جای این توجیه که سخنان آنها مصرف داخلی داشته است، زورگویی و زیاده‌طلبی آنان را تقبیح کنند و در برابر اعتراض احتمالی آنها، بگویند که سخنان ما مصرف داخلی دارد.

آیت‌الله مصباح در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تأکید فراوان بر مشکلات ناشی از تحریم‌های اقتصادی، مخصوصاً تصریح به خالی بودن خزانه و وانمود کردن نیاز بخش عظیمی از مردم به چند عدد تخم مرغ کار درستی نبود و اگر سخنرانی‌ها و شعارها به گونه‌ای مطرح می‌شد که عزت و استغنای ملت را نشان می‌داد، برای موفقیت در مذاکره هم مؤثرتر بود.

وی در پایان اضافه کرد: ما انتقادات مبنایی نسبت به دولت داریم که مربوط به موضوع مذاکرات هسته‌ای نیست. نگرانی اصلی ما از این است که سیاست‌های فرهنگی دولت که نظیر سیاست تساهل و تسامح دولت اصلاح‌طلبان است، زمینه را برای فتنه‌ای خطرناک‌تر از فتنه 88 فراهم کند


آیت الله جنتی: تکفیری ها در داخل کشور فعالیت می کنند و منتظر دستوراند تا با سلاح به جان مردم بیفتند
به گزارش مهر، آيت الله جنتي در جمع نخبگان فرهنگي، اجتماعي و همچنين اعضاي شبكه نظارت شهرستانهاي استان فارس اظهار داشت: وي با اشاره به دوران رژيم ستمشاهي پهلوي گفت: اگر آن دوران ادامه داشت ديگر چيزي از اسلام باقي نمي ماند اما به فضل خدا، انقلاب اسلامي پيروز شد.

وي با اشاره به انتشار خبر بركناري حدود 3000 نفر از مديران در دولت جديد، بيان كرد: اولا بايد صحت اخبار مورد توجه قرار گيرد، اما اگر صحت داشته باشد، اين ميزان بركناري از نظر عدد و رقم بسيار مهم است و دوم اين كه چه كساني و به چه علتي بركنار شده اند. سوم اين كه چه كساني جايگزين شده اند و افراد جديد چه ويژگي ها و خصوصياتي دارند و چه آينده اي را براي مملكت رقم خواهند زد؟

جنتي افزود: در دانشگاه ها كه محل كادرسازي مملكت است و دانشجويان در آينده، مديران و وزيران كشور را تشكيل مي دهند بايد توجه داشت كه در اين دانشگاه ها چگونه ساخته مي شوند؟ آيا دانشجويان به نماز، روزه، حجاب و ... عقيده دارند؟ اين مسائل بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي در مورد اظهارنظرش در خصوص بركناري افراد حزب اللهي از سازمان انرژي اتمي، خاطرنشان كرد: به من گفتند كه در سازمان انرژي اتمي، بعضي از جوان

ن حزب اللهي را كنار زده اند و من هم به اين موضوع انتقاد كردم. بعد آقاي دكتر صالحي كه مرد بسيار خوب و متديني است كه واقعا من هم ايشان را قبول دارم، با تعدادي از معاونين‌شان نزد من آمدند و گفتند اين كه به شما گفته اند كه جوانهاي حزب اللهي را اخراج كرده اند، درست نبوده و اينها خودشان از سازمان رفته اند و ما كنارشان نزديم. به هر حال، اين نكته اي است كه من هشدار دادم.

جنتی افزود:گر بنا باشد افرادي كه واقعا جانشان را براي اين كار گذاشتند، آرام آرام كنار بروند، واقعا در آينده مشكل ايجاد مي شود و سرنوشت مملكت در آينده مي خواهد به دست چه كساني سپرده شود؟ بايد ديد آن كساني كه مي خواهند سرنوشت مردم را در دست بگيرند، آيا واقعا دلشان براي مردم مي‌سوزد يا نه؟ آيا با مهر و محبت به مردم نگاه مي كنند يا به خودشان مي انديشند و هر جا مي روند در آينه اي كه در جلوي خودشان گذاشته اند، فقط خودشان را مي بينند؟

بير شوراي نگهبان با اشاره به جنايات تكفيري ها در كشورهاي اسلامي اظهار داشت: تكفيري ها به هيچ چيز عقيده ندارند. تعجب مي كنم كه اين افراد چقدر خونخوار هستند و يكي از كارهاي معموليشان آدم كشي است و كاري ندارند كه اين فرد چه كسي است و فقط مي خواهند بكشند.

وي اضافه كرد: برخي از تكفيري ها هر چند اندك به آرامي در داخل كشور در حال فعاليت هستند و منتظر دستور هستند كه پس از يك دستور با سلاح هاي انبوهي كه در اختيار دارند به جان مردم بيفتند، كه اين يكي از تهديدهاي آينده كشور مي باشد.

موضوعات: مواضع انقلابی سه آیت الله

<
رضا

14 اسفند 1392 12:14

اطلاعات نظر
 • گروه کاربری: ميهمان
 • تاريخ عضويت: --
 • وضعيت در سايت:
 • تعداد مطالب: 0
 • تعداد نظرات: 0
خدا اخر عاقبت مارو به خیر کنه
<
مهدی خدا یاری

20 اسفند 1392 01:18

اطلاعات نظر
 • گروه کاربری: ميهمان
 • تاريخ عضويت: --
 • وضعيت در سايت:
 • تعداد مطالب: 0
 • تعداد نظرات: 0
به نام خدا

میگن خدا روز به روز امتحانات سخت تری از انسانها میگیره، همینه دیگه
به قول یکی از دوستان در کانون که میگفت در روایات داریم که امتحانات آخر الزمان، سخت ترین امتحاناتی است که خداوند از بنده ها میگیره
یعنی از حضرت آدم تا الآن هر چی فتنه و بلا داشتیم، حتی سخت تر از فتنه های زمان اهل بیت علیهم السلام، فتنه و امتحانات آخر الزمان هست که خدا قراره از ما بگیره
دعا کنیم همگی پیروز بیرون بیاییم از این امتحانات و فتنه های سخت
فقط خدا

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *