دستاوردها
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 1657
  • تاريخ: 14 تیر 1392

اردو جنوب

ششمین سالی بود که شهدا ما را مهمان سفره تحویل سالشان می کردند، امسال همگی مهمان سفره مادرمان حضرت زهرا بودیم اما فرقش با سال های پیش سفره هایی خصوصی بود که ما را به مهمانی فراخواندند.
نهر خین از مناطقی است که چند سالی بیش¬ نیست که برای زیارت مهیا شده و میان ما و خاک عراق چیزی جز یک نهر حایل نیست و از آن منطقه از زمان جنگ تاکنون جز یک مسجد چیزی دیگری نمانده بود، مسجد امام زمان(عج).این اولین سالی بود که پای ما به این سفره باز می شد و چه سفره ای! غروب روز دوم، مسجد امام زمان زیر بیرق حضرت زهرا به میزبانی شهدای نهر خین و حاج حسین هم مثل همیشه؛ همان جامانده ی قدیمی را می گویم که گویی شهدا برای بیان آتش دلشان، کسی بهتر از او را نداشتند که برایمان بگوید و بسوزاند دلمان را که چرا و چرا نبودیم و ندیدیم که زمانی ملائک به زمین حلول کرده بودند و کالبد انسانی گرفته بودند. حاجی همیشه یک است و این را از نامش هم می توان فهمید؛ حاج حسین یکتا.
بهتر از این نمی شد! اگر بگویم بهترین سفره¬ای بود که در این سال¬ها برایمان در این مناطق پهن کرده بودند اغراق نکردم؛ این را از احوال بچه¬ها می شد فهمید و می دید آن که باید ببیند و کور باد چشمی که نمی بیند دست خدا را در این سفره¬ها! نمی بیند امام زمانش را! درک نمی کند شمیم عطر گل¬های بهشتی را این جا !
درجایی دیگر، گلزار شهدای خرمشهر مهمان همه شهدا بودیم. همه بودند و هر کسی به نوعی از ما پذیرایی می کرد و سفره رنگینی برایمان پهن کرده بودند پای این سفره مهربانو و فرزند دوساله اش از ما پذیرایی کردند تا اولین فرمانده روحانی، محمد حسن شریف تا مریم فرهانیان، زن شاخص روزهای سخت جنگ و سید عبالرضای موسوی و مهدی بیداری و صدها نفر دیگر که در این گلزار پذیرای ما بودند و هریک به نوعی ما را به این بزم دعوت می¬کردند.
در ادامه تصاویری از این اردوی معنوی را مشاهده می فرمایید...
اردو جنوب

اردو جنوب

اردو جنوب

اردو جنوب

اردو جنوب

اردو جنوب

اردو جنوب


انتهای مطلب

موضوعات: مهمان, گلزار, اردو جنوب, شهدای, خصوصی, تحویل, مهمانی, اردو, جنوب, یکتا

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *