دستاوردها
کانون دانش پژوهان نخبه » افتخارات » اعلام رضایت و خشنودی امام
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 1910
  • تاريخ: 30 اسفند 1391

اعلام رضایت و خشنودی امام

اعلام رضایت و خشنودی امامبا نزدیک شدن به سال 81، کانون با سرعتی مضاعف در جهت کسب افتخارات کشوری و جهانی گام بر می داشت به گونه ای که در سال 81 ، حضور در عرصۀ المپیادهای جهانی را تجربه کرد..
کسب این افتخارات مصادف شده بود با جنگ روانی گسترده ای که دشمنانِ خارجی و عوامل داخلی آن ها ، با عنوان « فرار نخبگان و شکاف میان نسل سوم با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی » به راه انداخته بودند و روز به روز بر فشارهای خود می افزودند. و تا آنجاکه نظام اسلامی را در تقابل با نخبگان معرفی می نمودند. در این هجوم سنگین تبلیغاتی،ایده ای مقدس و طرحی راه گشا در میان مسئولین جمع، مطرح شد،«اهدای مدال به مقام معظم رهبری». تا با اهدایِ 14 مدالِ المپیادهای کشوری و جهانی به ایشان، در حرکتی نمادین نشان دهند که گذشته از مدال ها، آماده اند تا جان ناقابل خویش را به نائب بر حق حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف هدیه نمایند و اینگونه خط بطلانی بر همۀ نقشه های دشمن بکشند و در عمل ثابت نمایند «مخالفت نخبگان با نظام اسلامی» توهمی کودکانه بیش نیست.
اما این تحفۀ ناچیز، الحمدلله در نظر حکیمانۀ امام خامنه ای ارزشی بسیار یافته بود، با اینکه هنوز چند روز از اهداء مدال نگذشته بود، جمع ما را غرق در نعمتی فراوان نمودند و فرزندان کانونی خود را در دیداری خصوصی به حضور پذیرفتند و با رهنمودهای حکیمانۀ خویش سرمایه ای عظیم و چراغی نور افشان به مجموعه اهدا نمودند که با گذشت سال هایِ سال، ذره ای از ارزش آن و نورانیتش کاسته نشده و مجموعه را غنای همیشگی بخشیده.

امام خامنه ای در دیدار اعضای کانون: «... مدال ها را آوردند من دیدم و خیلی خوشحال شدم از هدیه شما عزیزان. به نظرم یکی از ارزشمندترین هدایایی بود که به من داده شده تاکنون؛ ازچند جهت. یکی این که افتخارات علمی جوانانمان است. جهت دوم این بود که در این کار شما یک توجه معنوی و اسلامی و انقلابی را مشاهده کردم؛ این هم بسیار برای من ارزشمند بود. امیدوارم که پیشرفت کنید شماها، راه پیشرفت علمی را به روی خودتان نبندید. هرگز، به هیچ حدی از پیشرفت راضی نشوید. همه ی پیشرفت هایی که در زمینه های معنوی بشر می تواند بکند. علم، اخلاق، دین، ارزش های والای معنوی، همه ی این ها بی نهایتند. یعنی همیشه امکان پیشرفت هست؛ جاده ی بی نهایتیست.
انشاءالله که هم در زمینه های علمی پیشرفت کنید و هم در زمینه های دینی و معنوی وخودسازی روز به روز انشاءالله بیشتر به خودتان برسید و خودسازی کنید. »

اعلام رضایت و خشنودی امام
اعلام رضایت و خشنودی امام
اعلام رضایت و خشنودی امام

موضوعات: دستاورد, دیدار, رهبر, رضایت رهبر, نمودند, افتخار, اهدا